Prežijú len milenciAdam - talentovaný hudobník v štýle 60-tych rokov, žije v ponurom Detroite. Zúfalý z toho, kam sa ten svet uberá, čím ďalej viacej premýšľa o samovražde.


Orig. názov:Only Lovers Left Alive
Žáner:dráma, horor

Krajina:Nemecko / USA
Web stránka:http://only-lovers.pandorafilm.de/
Réžia:Jim Jarmush
Scenár:Jim Jarmush
Kamera:Yorick Le Saux
Hudba:Jozef van Wissem
Hrajú:Tom Hiddleston, Tilda Swinton, Mia Wasikowska, John Hurt, Anton Yelchin, Jeffrey Wright
OBSAH filmu Prežijú len milenci:
Adam - talentovaný hudobník v štýle 60-tych rokov, žije v ponurom Detroite. Zúfalý z toho, kam sa ten svet uberá, čím ďalej viacej premýšľa o samovražde. V teplom Tangere žije jeho tajomná, štýlová priateľka Eva, ktorá miluje poéziu a rada večeria s Christopherom Marlowom. Adam a Eva majú viac než tisíc rokov. 
Pred niekoľkými storočiami sa dohodli, že kvôli čerstvej krvi nebudú zabíjať ľudí a krv si budú zabezpečovať z nemocnice. Nie je to tak dávno, čo sa rozhodli žiť oddelene. Veľmi dlho im to ale nevydržalo a Eva už vystupuje z lietadla v Detroite. Obidvaja cítia, že sa má stať niečo nebezpečné. Onedlho prichádza do mesta aj Evina mladšia sestra - nekontrolovateľný šialený upír, ktorý nevie ovládať svoje emócie. V meste začínajú podivné úmrtia a tak musia Adam a Eva utiecť do Alžírska. 
Problémy len začali a vyzerá to, že koniec sveta predsa len nastane a smrť nie je ďaleko... Smrť? Nie je to priskoro?Zdieľať film na Facebooku


Dá sa vám tento film pozrieť online alebo ste našli problém? Existujú SK alebo CZ titulky? Dajte nám vedieť.