Babovresky


Režisér: Zdeněk Troška
Hrajú: Veronika Žilková, Jindřiška Kikinčuková, Jana Synková , Lucie Bílá
Premiéra: 21. február 2013
Dĺžka: 133 minút
Žáner: komédia


Nová komédia Zdeňka Trošky Babovřesky zlomila rekord návštevnosti v českých kinách. Za prvý víkend premietania si film pozrelo 140 532 divákov, s predpremiérami dokonca 149 382. Ide o najúspešnejší štart českého filmu vôbec, doterajší rekord držal film Kajínek so 119 602 divákmi.
Letná komédia Zdenka Trošky je úsmevnou komédiou zo života súčasnej juhočeskej dediny Babovřesky, ktorá s nadhľadom a komediálnou nadsádzkou, tak trochu v duchu Slunce, seno,sleduje kopiace sa nedorozumenia a súhry náhod, ktoré poriadne zamotajú hlavu jej obyvateľom. V príbehu nechýba láska, žiarlivosť, závisť, intrigy a najmä vtipné okamihy, v ktorých sa niektorí i nájdu. Slovami režiséra :"Je to proste film tak 'trošku' zo života."Po smrti storočnej Trůdy ostanú na konci dediny lukratívne pozemky so starým domom. To sa hodí starostovi a jeho príbuznému, ktorí majú na pozemky zálusk a chcú tu vybudovať autobazár. Lenže pozostalí Hálovi so synom Adamem, sa rozhodnú, že se im vila páči a opravia ju, i keď v nej vraj straší. Podtitul „z dopisu venkovské drbny" naznačuje, že na scénu vstúpia aj miestne zbožné ženy na čele s „univerzálnou“ klebetnicou Horáčkovou, ktorá o všetkom vie, od všetkého má kľúče, všade bola dvakrát… a uzurpuje si právo do všetkého zasahovať. A práve do tejto dedinky koncom jariprichádza nový farár. Zbožné ženy čakajú váženeho dôstojného pána, ale z auta vyskočí mladý, svalnatý asi tridsaťročný mladík s dvojzmyselným menom. A to ešte netuší, čo tu na neho čaká, čo všetko bude musieť riešit a práve vďaka tomu, sa odohráva v Babovřeskoch množstvo humorných situací….

Najlepšie filmy na stiahnutie u nás! Stiahnite si aj pokračovanie filmu Babovresky 2 alebo Babovresky 3!Zdieľať film na Facebooku


Dá sa vám tento film pozrieť online alebo ste našli problém? Existujú SK alebo CZ titulky? Dajte nám vedieť.